NOWA KLASA TAK SAMO WYDAJNE ŚWIATŁO

Sięgnij po produkty marki Spectrum LED oraz Spectrum Smart z nowym oznaczeniem klas efektywności energetycznej.

Co się nie zmienia?

Produkty pozostają tak samo wydajne
i przyjazne dla nas oraz środowiska!

Jakie zmiany:

Według nowych unijnych przepisów ze skali efektywności energetycznej znikają plusy, natomiast w ich miejsce powraca znany sprzed 20-lat zakres liter od A do G. Ma to zapewnić większą czytelność etykiety dla konsumentów.

Każda z nowych etykiet opatrzona będzie kodem QR, który po zeskanowaniu przekieruje do dedykowanej strony internetowej z informacjami konsumenckimi dla danego modelu. W tym miejscu będą dostępne także automatycznie generowane elektroniczne etykiety oraz karty produktu.

Likwidacja plusów na etykiecie oznacza przeskalowanie. To co się zmienia, to postrzeganie strumienia świetlnego i mocy oraz metoda obliczania klas efektywności. Dlatego produkty, które do tej pory były w najwyższej klasie A++ mogą trafić do klasy B lub niższej, a te z klasy A nawet do klasy G - w zależności od kierunkowości i mocy. Nie występuje jedna sztywna reguła określająca wynik zmiany litery po przeskalowaniu.

Nasze nowe opakowania źrodeł i opraw LED:

Nowa etykieta energetyczna znajduje się na tylnej ściance opakowania.

Oznaczenie temperatury barwowej, napięcia, trzonka oraz kąta rozsyłu światła (dla źródeł kierunkowych), wartość strumienia użytecznego, oznaczenie nowej klasy energetycznej, wartość całkowitego strumienia świetlnego znajduje sie na froncie opakowania.

Od kiedy:

W dniu 1.09.2021 weszło w życie Rozporządzenie UE 2019/2015 - dotyczące etykietowania energetycznego źródeł światła. Miało ono na celu zamianę dotychczasowych tabel energetycznych na nowe. W najbliższym czasie upłynie termin zastępowania starych etykiet, a na półkach sklepowych zostaną produkty z nowym oznaczeniem.