NOWA KLASA TAK SAMO WYDAJNE ŚWIATŁO

Już dzisiaj sięgnij po produkty marki Spectrum LED oraz Spectrum Smart z nowym oznaczeniem klas efektywności energetycznej.

Od kiedy:

Przeskalowane klasy efektywności energetycznej pojawią się na opakowaniach oraz na stronie www już od 1 września 2021. Jednakże, przez okres 18-tu miesięcy (tj. do marca 2023r.) w sprzedaży mogą nadal znajdować się produkty z dotychczasowym oznaczeniem klas - dotyczy to źródeł i opraw wprowadzonych przed 1 września 2021. Po upływie tej daty opakowania należy okleić nową tabelą EEI.

Jakie zmiany:

Według nowych unijnych przepisów ze skali efektywności energetycznej znikają plusy, natomiast w ich miejsce powraca znany sprzed 20-lat zakres liter od A do G. Ma to zapewnić większą czytelność etykiety dla konsumentów.

obowiązuje do 31 sierpnia 2021*

Oddzielne wzory tabel dla opraw zintegrowanych
oraz źródeł światła

obowiązuje od 1 września 2021

Jednolity wzór tabeli

*do marca 2023 roku może być dostępna na opakowaniach produktów, wprowadzonych do sprzedaży przed 1 września 2021 r.

Co to oznacza:

Likwidacja plusów na etykiecie oznacza przeskalowanie. To co się zmienia, to postrzeganie strumienia świetlnego i mocy oraz metoda obliczania klas efektywności. Dlatego produkty, które do tej pory były w najwyższej klasie A++ mogą trafić do klasy B lub niższej, a te z klasy A nawet do klasy G - w zależności od kierunkowości i mocy. Nie występuje jedna sztywna reguła określająca wynik zmiany litery po przeskalowaniu.

Nowość:

Nowa etykieta energetyczna została wyposażona w QR code. Dzięki niemu i za pomocą smartfona, będzie możliwe sprawdzenie dodatkowych informacji o produkcie w specjalnej bazie EPREL.

Każda z nowych etykiet opatrzona będzie kodem QR, który po zeskanowaniu przekieruje do dedykowanej strony internetowej z informacjami konsumenckimi dla danego modelu. W tym miejscu będą dostępne także automatycznie generowane elektroniczne etykiety oraz karty produktu.

Co się nie zmienia:

Produkty pozostają tak samo wydajne
i przyjazne dla nas oraz środowiska!